Jak Młoda Para powinna przygotować się do zdjęć w plenerze

Najważniejsza jest wizja.

Najlepiej jeszcze przed ślubem sporządzić listę miejsc, które chcecie wykorzystać w plenerze. Fajnie jeżeli Wasz fotograf ma możliwość – przed faktycznym plenerem odwiedzić takie miejsce, aby w dniu pleneru nie było niespodzianek. Najgorsze w trakcie pleneru jest – szukanie miejsc – gdzie by tutaj jeszcze pojechać.

Każdy z nas ma swoje pasje, zamiłowania, ukochane i sentymentalne miejsca, ulubione widoki do których w wolnych chwilach chętnie powraca. Swoje miejsce – gdzie czuje się szczęśliwy i wyjątkowy. Zachęcam wybrać sobie miejsce na zdjęcia plenerowe, które będzie obrazowało Was samych, Wasze pasje, Wasze charaktery, tak, żeby za 30 lat oglądając plener można było powiązać miejsca i Was. Moja uwaga – niektóre miejsca, parki, zamki, wejścia na te obiekty bywają płatne jeżeli chcecie wykonać w nich plener ślubny – warto przygotować się na to wcześniej i sprawdzić cenniki.

Porozmawiajcie z fotografem jakich zdjęć oczekujecie, w jakim klimacie, coś romantycznego, coś zwariowanego, ważne, żeby Wasz fotograf na wstępie wiedział – czego oczekujecie, może on zaproponuje Wam jakieś ciekawe miejsca lub poda fajne pomysły na realizacje pleneru.

Plener = wolny dzień od pracy.

Dla Waszego komfortu w dniu pleneru najlepiej zrobić sobie wolne, nawet gdy zaczynacie o 17. Plener po pracy w biegu, to nie jest najlepszy pomysł. Ważne, abyście byli wypoczęci w dniu pleneru – zmęczenie widać na zdjęciach i żaden photoshop nie pomoże. Może warto zastanowić się nad zorganizowaniem pleneru podczas podróży poślubnej, jest wiele opcji, fotograf może zawsze dojechać/dolecieć do Was, bardzo często – naprawdę warto wybrać taką opcję.

Ważna sprawa – makijaż, fryzura.

Obowiązkowo drogie Panie – makijaż fotograficzny, bez niego efekty zdjęć nie będą, aż tak zadowalające. Ważne żeby był to profesjonalny makijaż fotograficzny, zrobiony przez osobę, która wie o co w nim chodzi. Warto zapytać Waszego fotografa czy może kogoś polecić, dobrze skorzystać z jego rad. Fajnie jest też wykonać sobie ponownie fryzurę – i tu uwaga – nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dniu pleneru – wykonać inną fryzurę niż w dniu ślubu (przecież ta będzie na zdjęciach z reportażu).

Przyziemne kwestie.

Pomyślcie o obuwiu zmiennym, zwłaszcza Pani Młoda, gdyż często są sytuację że trzeba przemaszerować spory kawałek do wybranego miejsca. (A to może być nie lada wyzwaniem – oczywiście dla Pana Młodego, który przez cały ten czas nosiłby Panią Młodą na rękach… Więc zaoszczędźmy mu tego.)

Lustereczko, powiedz przecie….

Drogie Panie, to do Was, zabierzcie ze sobą lusterko, grzebień oraz kosmetyki gdyby w razie potrzeby trzeba poprawić makijaż (Porządny makijaż nie wymaga poprawek w czasie pleneru, ale wypadki się zdarzają…) Plener trwa kilka godzin, dobrze, żeby nawet jedynie dla Waszego komfortu – mogłybyście zobaczyć w lusterku czy wszystko jest ok. (Dla komfortu Pana Młodego – dajcie mu również się czasem przejrzeć). Fajnie wiedzieć, że wszystko jest ok, prawda.

Zimą bywa zimno, latem gorąco.

Jeżeli planujecie plener późną jesienią lub zimą, proponuje zabrać do samochodu gorącą herbatę, alkohole odradzam, ponieważ one gwarantują wypieki na twarzy, a tego nie chcemy. Latem najlepiej zabrać ze sobą także jakiś chłodny napój.

Rekwizyty, rekwizyty.

Jeżeli Wasza wizja wymaga rekwizytów, ustalcie dokładnie kto, co przygotuje na plener, czasem fotograf posiada potrzebne rekwizyty, czasem musicie zadbać o to sami.

Ostatnia sprawa, ale bardzo istotna.

Wszyscy znani mi fotografowie, to naprawdę fajni i otwarci ludzie, drogie przyszłe Panie Młode i Panowie Młodzi, rozmawiajcie z nimi, o Waszych oczekiwaniach, o wizji jaką macie, a fotograf zrobi wszystko co w jego mocy, aby Wasz plener był wyjątkowy i niezapomniany.

Powodzenia w planowaniu wymarzonego pleneru, chętnie służę pomocą i radą…

Cześć!